Doktora Cevap

3 yaşına kadar bir çocuk dünya ile kendini bir zannedermiş. Algısı kendi algısı ile dünyanın algısının bir olduğu olurmuş. Kendisi mutlu ise bütün dünya mutlu, eğer anne ve babasını seviyor ise onlarda onu, hatta dünyada onu severmiş. 3 yaşından sonra ben ve diğerleri ve dünya algısı gelişirmiş ki bunu da 4 yaşında kişilik gelişimi takip edermiş. Uzman değilim doktorumun söylediklerini yazıyorum.

Mütakip yıllarda öğrendiğimiz şeyler ise mücadele etmemiz gerektiği, diğerlerinden daha iyi olmamız gerekliliği, daha iyi daha iyi olmamız gerektiği, daha bilgili, daha eğitimli, daha güzel, daha şık, daha paralı, daha eğlenceli vs vs.

Şimdi hepimiz çok ama çok bir şeyler olduk ve sevgi açlığı içinde kavrulup psikolog psikolog dolaşırken bize öğretilip tekrar hayatımızı toplayıp ayağa kalkmamız için empoze edilen şey kendimizi yine kendimizin sevmemiz gerektiği. Yine iş başa düştü yani. Şimdi toparlanıp birde o kadar şeyi başardıktan daha daha bilmem ne olduktan sonra birde kendimiz sevme rekortmeni olmamız gerekiyor.

Doktor bey haaaaaaaaaa s..ktir.

Bunu da ben yapacaksam neden daha daha bilmem ne oldum lan ben. Sana bir şey diyeceğim ben, sevilebilecek bir insanım ve beni zaten sevecek birileri mutlaka bulacak bu kovuğumda saklanmış bile olsam.

O birisi bana bak, acele et zira kendimi severim hemde öyle bir severim ki sonra sevgine inandıramazsın beni, sonra ben kendimi daha çok seviyorum sana gerek yok derim bak.

Reklam panolarına reklam mı versem ne?

Hepsi şaka ...

Mavi Tuna

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !