Icimdeki Boslugu Doldurmani Beklemek Benim Aptallığımdı

Saat 9.00 pm İzmir / Ankara' ya 570km

Seni düşünüyorum, bizi düşünüyorum. Geçirdiğimiz ayları yılları zorlukları, serserilikleri, koyun koyuna saatlerce konuşmadan birbirimize bakmamızı, saatlerce dudak dudağa yatmalarımızı, uyuyup uyanmalarımızı, uykudayken seni özelemeyi ve uyanıp hala seni kollarımda bulmayı. Sana gelmeliyim, yoldan geçerken sen yola çıkmadan seni arabanın içinde görmeliyim. Sende beni görmelisin, belki görmeden geçeceksin ama belki orada olduğumu hissedeceksin ve huzur bulacaksın. Yola çıkmalıyım.

 

Saat 11.00 pm Bimem neresei / Ankara' ya 470 Km

Sırtım ağrıyor. Daha 4 saat var sana. Kaçıncı sigaram bilmiyorum.

 

Saat 1.00 am İç Anadolu bozkırının herhangi bir yeri, her yer sarı, hep sarı / Ankara' ya 120 km

Saat 2 gibi Ankara' da olmayı garantiledeim. Saat 4' e kadar sitenin girişinde beklerim, yola çıkamdan seni görmeyi ümit ediyorum. Artık sırtımın ağrısından kıpırdıyamaz haldeyim o ayrı.

 

Saat 2.30 am Ankara Çayyolu / Ankara'dan kurutulmak lazım orası kesin

Eve uğrayıp biraz dinlenmeye vakit var. Sıcak bir duş. Sırtımın ağrısını biraz geçirebilsem.

 

Saat  4.15 am Çankaya

Nerdesin?

 

Saat 4.30 am Yollarda

İşde gidiyorsun. Beni gördün, şimdi kendini daha iyi hissediyorsun. Bunun için gelmişdim ama kendimi bu kadar kötü hissedeceğimi düşünmemişdim. Hani ailen nerde? Annen baban nerde? Yanındaki arkadaşların da kim? Anlatamıyorum içimdekileri ama bir şeyleri söylememekde bazen yalan söylemekmiş şimdi anladım. Eksik söylemek de beyaz yalan olabiliyormuş yada yalan olabiliyormuş meğer.

 

Ertesi ve Ertesi Gün

Seni sevmek ve sana vermek istemek benim tericihim. Senin beni sevip sevmemen ise dediğin gibi senin tercihin. Sana kendimi vermek benim seçimim. Verdiklerinle yetinmek ve almadan vermek ise olgunluk. Verdiklerinle yetinmek ve daha fazlasını umut etmek veya ummak veya dilemek benim hayallerim. Hepsi mantıklı değilmi. Anı yaşamak. verirken mutlu olabilmek. Vermekden mutlu olabilmek. Verecek birisi olmasından, sevebilecek birisini bulabilmek, insan olduğunu hissedebilmek hepsi mantıklı.

 

Ertesi ve Ertesi Günün Akşamı

İki üç ve dört ve beşinci kadeh sonrası arkadaşıma söylediğim sözden gözlerimden alevler saçarak kendime geliyorum. Alkol insanın aklını sustururken kalbini yüreğini geveze kılarken ağzımdan çıkan sözler yüreğimi dağlayıp, aptal mantığımı ve kendimi kandırma gücümü yerle bir ediyor. "Almadan vemek Allah' a mahsus" diyorum kendimi savunur buluyorum bir dosta.

Icimdeki Boslugu Doldurmani Beklemek Benim Kendi Aptallığımdı.

Hayal ettiğim insan olmanı hayal etmek benim tembelliğimdi.

...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !